Home Lasery Cennik Kontakt
Encore Active FX Deep FX
Zmarszczki, przebarwienia, starzenie się skóry

Vectus
Laserowa depilacja włosów

Quantum SR DL
Laserowe zamykanie naczyń,
Fotoodmładzanie IPL

UML25 CO2
Chirurgia laserowa

Cutera Excel V™
Usuwanie zmian naczyniowych, pigmentacyjnych
i skórnych

Mosaic HP
Zmarszczki, poprawa wiotkości skóry
Czym jest laser Mosaic HP?
Czy Mosaic HP jest dla mnie?
Zabiegi przy użyciu lasera Mosaic HP
Czym jest laser MOSAIC HP?
Laser MOSAIC HP to zaawansowany laser frakcyjny o charakterze nieablacyjnym (nie narusza ciągłości powierzchni skóry), stworzony w oparciu o najnowszą generację rozwiązań technologicznych. Jest to laser światłowodowy zbudowany z włókna szklanego domieszkowanego erbem (ER:Szkło), o długości fali 1550 nm, opracowany w oparciu o teorię punktowej fototermolizy skóry, służący do wielokrotnego skanowania mikro wiązek lasera na powierzchnię skóry. Efektem jego działania jest widoczne odmłodzenie skóry (poprawa struktury i zmniejszenie jej wiotkości, ujednolicenie odcienia, redukcja zmarszczek), efektywne wygładzenie blizn i rozstępów, a także stymulacja wzrostu włosa;
Działanie lasera frakcyjnego na tkanki skóry:

Laser MOSAIC HP powoduje termiczne mikro uszkodzenia skóry (nekrozę i koagulację tkanek), jednocześnie zachowując wyspy nieuszkodzonej skóry między obszarami nekrotycznymi. Dzięki zachowanej siateczce zdrowej skóry, możliwy jest gwałtowny proces gojenia, który przebiega bez powstawania ran.

MOSAIC HP jest laserem nieablacyjnym, nie odparowuje żadnych tkanek skóry podczas zabiegu.

Po zabiegu żywa warstwa naskórka (warstwa podstawna) mnoży nowe komórki, wciskając złuszczony naskórek z uszkodzonej skóry w warstwę rogową. Podczas procesu gojenia naskórek tworzy naturalny opatrunek, chroniąc uszkodzoną skórę przed infekcjami, a potem normalnie się złuszcza, co pozwala na szybszą regenerację skóry. Dlatego też po 24 godzinach po zabiegu możemy już mówić o zagojeniu skóry. Pacjenci nie muszą rezygnować ze swojej normalnej aktywności, mogą się golić i nakładać makijaż.

W tym samym czasie, mikro wiązki, które wniknęły w skórę, spowodowały syntezę i regenerację kolagenu, jednocześnie rozpoczynając fotostymulację fibroblastów, które generują nowy kolagen. Dzięki temu osiągamy długoterminowy efekt odmłodzenia skóry. Poprzez remodeling skóry i naskórka regenerujemy skórę i w ten sposób możemy wyleczyć wiele jej schorzeń.

Powyższa ilustracja ukazuje mikroskopijne wiązki lasera, które tworzą w skórze kulumny oparzeń. Dzięki naturalnemu procesowi regeneracji skóry kolumny nekrotyczne zarastają nową zdrową tkanką.

Czy MOSAIC HP jest dla mnie?

Wskazania do zabiegów laserem MOSAIC HP:

Regeneracja i odmłodzenie skóry
Blizny potrądzikowe, pooperacyjne, pourazowe, parzeniowe
Rozstępy
Zmarszczki i wiotkość skóry
Uszkodzenia posłoneczne skóry
Rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, zaskórniki
Zminany pigmentowe, przebarwienia
Plamy starcze, dyschromia
Niejednolity odcień skóry
Odnowa skóry poza twarzą (szyja, klatka piersiowa, posladki, dłonie)
Stymulacja wzrostu włosów
Przeciwwskazania do zabiegów laserem MOSAIC HP:
Aktywna opryszczka
Piling chemiczny lub mechaniczny (2-3tyg)
Świeża opalenizna
Choroba nowotworowa/radioterapia
Infekcje i/lub stany zapalne skóry
Skłonność do powstawania keloidów
Bielactwo
Schorzenia tkanki łącznej
Ciąża/karmienie
Przyjmowanie leków immunosupresyjnych, retinoidów oraz leków/ziół uczulających
na światło
Reakcja pacjenta na działanie lasera frakcyjnego:
Niewielkie zaczerwienienie
Łagodne, różowe zaczerwienienie to odpowiedź skóry na jej ogrzewanie przez wiązki lasera. Zaczerwienienie znika po około 1-3 dniach.
Obrzęk
Podczas zabiegu na całej twarzy narmalną reakcją skóry jest obrzęk rzędu około 1mm, utrzymujący się przez mniej więcej 1-2 dni.
Ból
Pacjenci odczuwają ból podobny do oparzenia słonecznego. Uczucie gorąca zwykle znika po około 4-5h. W celu zmniejszenia dolegliwości bólowych przed zabiegiem stosuje się znieczulenie miejscowe (np. maść EMLA), po zabiegu- wychładza się skórę przykładając do niej zimne, suche okłady.
Przejściowe zbrązowienie skóry
Gdy skóra odnowi się, melanocyty ze zniszczonych komórek są wydalane. Te brązowe struktury łuszczą się i odpadają w ciągu 2 do 10 dni, w zależnoścoi od intensywności zabiegu.
Łuszczenie się naskórka
Skóra w naturalny sposób złuszcza się i tworzy nowy naskórek zastępujący martwe tkanki. Procesowi temu może towarzyszyć uczucie suchości skóry, które łatwo zniwelować poprzez odpowiednią pielęgnację.
Zabiegi przy użyciu lasera MOSAIC HP
Laser MOSAIC HP pozwala na dokładną i precyzyjną regulację liczby mikro uszkodzeń skóry na zadanym obszarze. Przy każdej pojedynczej aplikacji światła laserowego podczas zabiegu pokrywamy skórę maksymalnie w 20%, oznacza to, że 80% skóry jest nieuszkodzona i dzięki temu okres regeneracji jest bardzo krótki, zabieg mniej bolesny a efekty uboczne bardzo rzadko się pojawiają.
Jednakże tak niewielki procent uszkodzenia skóry jest też przyczyną konieczności powtarzania zabiegu. Aby doprowadzić do całkowitej odnowy skóry należy wykonać od 3 do 5 zabiegów. Czas pomiędzy zabiegami dobierany jest do typu zmian na skórze, miejsca zabiegu (twarz, szyja, ramiona, pośladki) i umiejscowienia zabiegu w skórze (skóra właściwa czy naskórek); Najczęściej odstępy między kolejnymi zabiegami to 3-4 tygodnie (w przypadku niejednolitego odcienia skóry, rozstępów, objawów fotostarzenia czy dużych porów), lub 4-6 tygodni (przy średnich zmarszczkach lub bliznach);
Zastosowanie lasera MOSAIC HP w łysieniu:

DZIĘKI BEZKONTAKTOWEJ KOŃCÓWCE !!!

  • MOSAIC HP można stosować dla wszystkich typów łysienia - androgenowego, alopecia, czy plackowatego. Z powodzeniem może być stosowany zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. W związku z tym, iż nie ma wpływu na gospodarkę hormonalną organizmu- jest bezpiecznym zabiegiem także dla kobiet z przecwwskazaniami do stosowania leków na porost włosów.
  • Ponowny wzrost włosów jest efektem fotomechanicznej stymulacji i głębokiej penetracji mikro wiązek laserowych, które stymulują tworzenie nowych cebulek włosowych oraz poprawiają ogólną kondycję skóry głowy.
  • Jest to bezpieczny zabieg , który nie powoduje uszkodzeń normalnych włosów, nie prowadzi także do ich ścięcia.
  • Zabieg wykonuje się na skórze głowy, przy użyciu głowicy opatrzonej w bezkontaktową końcówkę.
  • Zabieg jest mało bolesny, nie jest więc wymagane znieczulenie. Po zabiegu pojawia się niewielkie zaczerwienienie, które szybko zanika. Odpowiednie chłodzenie po zabiegu minimalizuje efekty uboczne.
  • W 15% przypadków może pojawić się przejściowa utrata włosów we wczesnym etapie leczenia.
  • W celu osiągnięcia trwałych, widocznych rezultatów - wymagana przerwa w zabiegach i liczba sesji: 1-2 tygodnie, w przeciągu 3 miesięcy.
  • Możemy spodziewać się efektu synergii przy połączeniu terapii laserowej z innymi metodami stymulacji włosów, jak np. mezoterapia.
Zastosowanie lasera MOSAIC HP w terapii rozstępów:
Terapia frakcyjna pokazuje nowe i efektywne metody leczenia oraz poprawy wyglądu rozstępów. Ponowna pigmentacja i odnowa skóry stopniowo zwiększa się po każdym z 4-6 zabiegów.
Anglojęzyczna prezentacja lasera MOSAIC:
MOSAIC - YouTube
Rejestracja telefoniczna: +48 504 948 320 +48 504 948 315 +48 91 434 42 64 Home Encore Active FX - Deep FX Vectus Quantum SR DL UML25 CO2 Cutera Excel V™ Mosaic HP Cennik Kontakt
Projekt i realizacja: proti współpracujemy ze światowym liderem w produkcji laserów
medycznych i kosmetycznych